O ile wysłanie mniejszych partii towaru możliwe jest na wiele sposobów, o tyle regularny transport większej ilości produktów wymaga specjalnego zabezpieczenia -....

logistyka, przewozy, spedycja

Kontenery do transportu.

2014-09-29 | Sztygar

O ile wysłanie mniejszych partii towaru możliwe jest na wiele sposobów, o tyle regularny transport większej ilości produktów wymaga specjalnego zabezpieczenia - nie tylko od czynników losowych, ale chociażby jako opakowanie adekwatne do zawartości. W jaki jednak sposób przewieźć ładunek między kontynentami?

Podstawowym sposobem zabezpieczenia towaru są oczywiście kontenery transportowe - zdobywają one obecnie popularność nie tylko w przypadku transportu morskiego, ale również lądowego. Ich standaryzowana długość wynosząca odpowiednio 20, 30, 40, bądź 45 stóp ułatwia nie tylko niemal stu procentowe wykorzystanie przestrzeni na środkach transportu, ale również ułatwia ich ułożenie oraz przeładunek. Ma to szczególne znacznie w przypadku transportu kontenerów inaczej zwanego "kombinowanego", który wykorzystuje kilka różnych dróg - chociażby drogę lądową oraz morską.

Jeżeli planujemy stałą wymianę handlową i regularne zlecenia transportu towarów w kontenerach transportowych, najrozsądniejszą z ekonomicznego punktu widzenia opcją będzie zakup własnych kontenerów. Sprzedaż kontenerów prowadzi dzisiaj wiele firm - warto rozeznać się w rynku, gdyż różnice cenowe mogą dochodzić nawet do kilkudziesięciu procent na jednym kontenerze!
W przypadku okazjonalnych zleceń przewozowych znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wynajem kontenerów od firm zewnętrznych - czy to firm zajmujących się ich produkcją, czy też dystrybucją. Nie musimy się wtedy martwić chociażby ich składowaniem w czasie, gdy nie będą przez nas wykorzystywane.

Warto pamiętać, że im dłuższy okres wynajmu kontenera, bądź też większa liczba zamówionych kontenerów, tym znacznie łatwiej jest uzyskać korzystny rabat, Tutaj jednak każdy z nas musi dokonać własnych obliczeń dotyczących opłacalności wynajmu, bądź zakupu kontenerów transportowych w stosunku do naszych potrzeb i oczekiwań, a także planów biznesowych.

Artykuły powiązane: