logistyka

...

logistyka

Samochód na wesele wynajmiesz też w Q24

Samochód na wesele wynajmiesz też w Q24

(...) Wesele jest jedną z najważniejszych uroczystości w życiu każdego człowieka. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że chcemy, aby nasz ślub był przepięknym, cudownym i niezapomnianym wydarzeniem. Na szczęście możemy to osiągnąć. Oczywiście w tym celu rezerwujemy idealną salę i zapewniamy gościom rozrywkę. Pomyślmy jednak również o tym, w jaki sposób dostaniemy się do całego miejsca wydarzenia. Musimy dojechać do niego w sposób efektowny. A aby to osiągnąć, powinniśmy zadbać o swój idealny samochód (...)

Dowiedz się więcej:

Transport w motoryzacji, a filtry dpf

Transport w motoryzacji, a filtry dpf

(...) w bardzo zróżnicowane sposoby, mianowicie dla kierowcy podczas jazdy nie ma szans na zauważenie czy filtr ten jest, czy też nie. Przy przechodzeniu przeglądu również często ciężko jest zauważyć, czy filtr cząstek stałych został usunięty czy też nie. Odpowiada on wyłącznie  za to, że do naszej atmosfery uwalnia się więcej, lub mniej jeśli go nie usuniemy (...)

Dowiedz się więcej:

Kontenery do transportu.

Kontenery do transportu.

(...) O ile wysłanie mniejszych partii towaru możliwe jest na wiele sposobów, o tyle regularny transport większej ilości produktów wymaga specjalnego zabezpieczenia - nie tylko od czynników losowych, ale chociażby jako opakowanie adekwatne do zawartości. W jaki jednak sposób przewieźć ładunek między kontynentami?Podstawowym sposobem zabezpieczenia towaru są oczywiście kontenery transportowe - zdobywają one obecnie popularność nie tylko w przypadku transportu morskiego, ale również lądowego. Ich standaryzowana długość wynosząca odpowiednio 20, 30, 40, bądź 45 stóp ułatwia nie tylko niemal stu procentowe wykorzystanie przestrzeni na (...)

Dowiedz się więcej:

Przewóz towarów drogą morską

Przewóz towarów drogą morską

(...) Spośród różnych rodzajów dróg transportu, część z nich związana jest ze złożonymi rodzajami działań logistycznych podczas gdy inne sprowadzają się wyłącznie do podstawowych przedsięwzięć. Wiele czynników wiąże się bezpośrednio z zaangażowaniem w kwestie dotyczące transportu w szerokim ujęciu. Dotyczy on nie tylko tych firm, które zajmują się bezpośrednio produkcją i wymagają dowozu elementów składowych lub też gotowych części, ale również tych firm, które skupione są już tylko na (...)

Dowiedz się więcej:

Transport intermodalny - wady i zalety

Transport intermodalny - wady i zalety

(...) W transport intermodalny, nazywany też kombinowanym, angażowane są różne gałęzi transportu. Ważnym wyróżnikiem tej formy transportu jest fakt, iż na całej trasie przewozu transportowane towary znajdują się stale w tej samej jednostce ładunkowej. Taką jednostką może być kontener, naczepa, ciężarówka czy dowolny pojemnik specjalny.Jak każdy rodzaj transportu tak i transport intermodalny ma pewne zalety i wady. Poniżej najważniejsze z nich.Wady (...)

Dowiedz się więcej:

Transport powietrzny nadal raczkuje

Transport powietrzny nadal raczkuje

(...) Jedną z kilku gałęzi transportu jest transport droga powietrzną. Można śmiało stwierdzić, że szybko rozwijający się i najmłodszy w ostatnich latach. Wynika to przede wszystkim z szybkiego i dużego transportu.  Transport droga powietrzna użytkuje zaawansowane i prędkie samoloty, dzięki którym przewozi się coraz to większe i cięższe towary. Często ludzie korzystając z zaczynają się zastanawiać nad zaletami i złymi stronami transportu lotniczego.  Niestety mimo dobrych stron są i złe strony każdego transportu powietrznego. Pierwszą i bardzo ważną złą cechą przewozu towarów drogą powietrzną jest uzależnienie dotarcia ładunku od pogody. Przez cały czas aktualnym minusem transportu (...)

Dowiedz się więcej:

Rola kontenerów w transporcie

Rola kontenerów w transporcie

(...) Wymiary metalowych kontenerów morskich są zestandaryzowane, dzięki czemu logistycy mogą kalkulować bez trudu ilość oraz objętość produktów, która się zmieści do każdego kontenera. Stabilna konstrukcja kontenera zabezpiecza zapakowane do niego produkty dodatkowo przed wiatrem lub przed uszkodzeniami w transporcie. Wynajem kontenerów morskich prowadzą w polskich portach morskich w Świnoujściu, Gdyni i Gdańsku specjalistyczne firmy transportowe. Szczegółowe specyfikacje techniczne dotyczące różnych typów kontenerów, cenniki wynajmu kontenerów, oraz adresy kontaktowe firm, jakie oferują w Polsce usługi wynajmu w celach związanych z transportem kontenerów morskich udostępnia agencja celna portów w Gdyni, Świnoujściu i Gdańsku. Spedycja morska w Gdyni oraz Gdańsku odnotowuje spory wzrost tonażu produktów przechodzących przez nasze trzy najbardziej znaczące porty każdego roku. (...)

Dowiedz się więcej:

Przewóz towarów statkiem lub samolotem

Przewóz towarów statkiem lub samolotem

(...) Niezwykle istotną rolę w świecie dzisiejszym odgrywa transport lotniczy. W sytuacji, kiedy życie galopuje naprzód, gdy na nic nie ma czasu, a powodzenie znacznej ilości projektów ekonomicznych zależy od dowiezienia na czas przesyłek a także transportów przybywa ze wsparciem transport lotniczy. Samoloty są oczywiście w porównaniu z transportem morskim lub kolejowym bardzo szybkie, mogą przenosić się pomiędzy wyspami i kontynentami, nie zatrzymują się w zatorach drogowych tak jak ciężarówki. Jedyną słabą stroną (...)

Dowiedz się więcej:

Usługi transportowe w Europie

Usługi transportowe w Europie

(...) Proces magazynowania i dystrybucji w firmie Raben jest szczegółowo administrowany. Skomplikowany system zarządzania magazynowymi zapasami pozwala na: przechowywanie towaru na paletach i przygotowywanie wysyłek, szczegółowe raportowanie do Klientów, systemowy audyt między innymi daty ważności towarów, numerów serii towarów, numerów seryjnych palet (historia operacji udostępniana również po wydaniu produktów z magazynu), elektroniczną wymianę danych z Kontrahentami (połączenia EDI), dzięki jakiej możliwy jest proces transmisji informacji w czasie realnym, usługi transportowe realizowane na czas, (...)

Dowiedz się więcej:

Spedycja dla branży spożywczej

Spedycja dla branży spożywczej

(...) Świeżość twoich produktów jest dla Fresh Logistics totalnym priorytetem. W ramach świadczeń, jakie proponujemy znajdują się: transport chłodniczy, kompleksowa obsługa logistyczna, dystrybucja krajowa, cross docking, dystrybucja międzynarodowa, transport produktów świeżych. Fresh Logistics operuje w segmencie spożywczym, gdyż w przeważającej mierze w tej branży mamy do czynienia z produktami szybko psującymi. Przedsiębiorstwo Fresh Logistics jest fragmentem grupy transportowej Raben. Przedsiębiorstwo działa na rynkach państw Europy Środkowo-Wschodniej a także Zachodniej, a dodatkowo na polskim rynku. W skład (...)

Dowiedz się więcej: