Niezwykle istotną rolę w świecie dzisiejszym odgrywa transport lotniczy. W sytuacji, kiedy życie galopuje naprzód, gdy na nic nie ma czasu, a powodzenie znacznej....

logistyka, przewozy, spedycja, transport

Przewóz towarów statkiem lub samolotem

2012-12-11 | Zyguś

Niezwykle istotną rolę w świecie dzisiejszym odgrywa transport lotniczy. W sytuacji, kiedy życie galopuje naprzód, gdy na nic nie ma czasu, a powodzenie znacznej ilości projektów ekonomicznych zależy od dowiezienia na czas przesyłek a także transportów przybywa ze wsparciem transport lotniczy. Samoloty są oczywiście w porównaniu z transportem morskim lub kolejowym bardzo szybkie, mogą przenosić się pomiędzy wyspami i kontynentami, nie zatrzymują się w zatorach drogowych tak jak ciężarówki. Jedyną słabą stroną transportu lotniczego są naturalnie wysokie koszty. Ale w jaki inny sposób moglibyśmy codziennie mieć na stole świeże morskie ryby, ostrygi lub owoce morza? Szereg produktów świeżych i szybko psujących się potrzebuje sprawnej i natychmiastowej spedycji.

Obecny transport rozwija się w kierunku kompleksowości. Wybredni kontrahenci chcą mieć produkt dostarczony od jak to się mówi drzwi do drzwi. A zatem nie chcą już głowić się, czy bardziej opłacalna na danym fragmencie ścieżki logistycznej będzie spedycja lotnicza, spedycja morska lub też transport drogowy. Dostarczają tylko adres dostawy oraz odbioru transportu, a światowe kompanie logistyczne minimalizują już same koszty spedycyjne wybierając stosowny środek do logistyki towaru.

Najbardziej opłacalnym rodzajem logistyki wydaje się być transport morski. Szlakami morskimi można transportować prawie wszystko, co sobie tylko wymyślimy. Są jednak dwa bazowe założenia, żeby spedycja morska się opłacała. Po pierwsze nie może nam zbytnio zależeć na czasie a po drugie aby zredukować koszty transportu musimy transportować niezwykle wielkie ilości towarów, bo jak wiemy, statki płyną powoli. Transport morski spośród pozostałych dostępnych środków transportu pochłania najwięcej czasu. Szlakami morskimi przewozić można towary sypkie takie jak dowolnego rodzaju rudy, węgiel, kruszywa, kamienie, żwiry, piaski, można także transportować kontenery z dowolną zawartością, można również transportować różnego rodzaju płyny, takie jak: mleko, paliwa, skroplony gaz i inne.

Transport drogą lotniczą i morską realizuje firma _a3__.

Artykuły powiązane: