spedycja

...

spedycja

Transport w motoryzacji, a filtry dpf

Transport w motoryzacji, a filtry dpf

(...) W nowoczesnych samochodach każdej marki, od paru lat znajdują się filtry cząstek stałych DPF. Usunięcie lub wypalanie filtra cząstek stałych z samochodu niesie za sobą bardzo poważne konsekwencje, a sam demontaż filtra DPF najlepiej wykonywac tylko i wyłącznie w autoryzowanym serwisie samochodu marki, który posiadamy. Konsekwencje wycięcia filtra DPF odczuwalne są (...)

Dowiedz się więcej:

Kontenery do transportu.

Kontenery do transportu.

(...) O ile wysłanie mniejszych partii towaru możliwe jest na wiele sposobów, o tyle regularny transport większej ilości produktów wymaga specjalnego zabezpieczenia - nie tylko od czynników losowych, ale chociażby jako opakowanie adekwatne do zawartości. W jaki jednak sposób przewieźć ładunek między kontynentami?Podstawowym sposobem zabezpieczenia towaru są oczywiście kontenery transportowe - zdobywają one obecnie popularność nie tylko w przypadku transportu morskiego, ale również lądowego. Ich standaryzowana długość wynosząca odpowiednio 20, 30, 40, bądź 45 stóp ułatwia nie tylko niemal stu procentowe wykorzystanie przestrzeni na (...)

Dowiedz się więcej:

Przewóz towarów drogą morską

Przewóz towarów drogą morską

(...) dystrybucji.Przewóz drogą morską jest realizowany głównie w tych przypadkach, w których mamy do czynienia z transportem realizowanym pomiędzy różnymi kontynentami. Nie zawsze w tym przypadku transport lotniczy jest w pełni możliwy- bardzo często cała uwaga skupia się wyłącznie na drodze morskiej. Spedycja lotnicza oraz  spedycja morska są jednymi z istotniejszych, ale też najbardziej zaawansowanych metod przewozu na duże odległości. Z drugiej jednak strony nie ulega wątpliwości, ze umożliwiają one aspekty, (...)

Dowiedz się więcej:

Transport intermodalny - wady i zalety

Transport intermodalny - wady i zalety

(...) powinny być dostępne na każdej stacji lub każdym terminalu przeładunkowym. Transport intermodalny wymaga więc świetnej, bardzo drogiej i perfekcyjnie działającej infrastruktury oraz doskonałej organizacji.Zalety transportu intermodalnegoZ punktu widzenia firm spedycyjnych zorganizowanie świadczonych usług w formie transportu intermodalnego umożliwia poprawę jakości ich usług i znaczące zwiększenie szybkości dostaw. Ułatwia też organizację (...)

Dowiedz się więcej:

Transport powietrzny nadal raczkuje

Transport powietrzny nadal raczkuje

(...) Jedną z kilku gałęzi transportu jest transport droga powietrzną. Można śmiało stwierdzić, że szybko rozwijający się i najmłodszy w ostatnich latach. Wynika to przede wszystkim z szybkiego i dużego transportu.  Transport droga powietrzna użytkuje zaawansowane i prędkie samoloty, dzięki którym przewozi się coraz to większe i cięższe towary. Często ludzie korzystając z zaczynają się zastanawiać nad zaletami i złymi stronami transportu lotniczego.  Niestety mimo dobrych stron są i złe strony każdego transportu powietrznego. Pierwszą i bardzo ważną złą cechą przewozu towarów drogą powietrzną jest uzależnienie dotarcia ładunku od pogody. Przez cały czas aktualnym minusem transportu (...)

Dowiedz się więcej:

Przewóz towarów statkiem lub samolotem

Przewóz towarów statkiem lub samolotem

(...) spedycja morska lub też transport drogowy. Dostarczają tylko adres dostawy oraz odbioru transportu, a światowe kompanie logistyczne minimalizują już same koszty spedycyjne wybierając stosowny środek do logistyki towaru. Najbardziej opłacalnym rodzajem logistyki wydaje się być transport morski. Szlakami morskimi można transportować prawie wszystko, co sobie tylko wymyślimy. Są jednak dwa bazowe założenia, żeby spedycja morska się opłacała. Po pierwsze nie może nam zbytnio zależeć na czasie a po drugie aby zredukować koszty (...)

Dowiedz się więcej:

Usługi transportowe w Europie

Usługi transportowe w Europie

(...) dynamiczne zarządzanie stanami magazynowymi, wydawanie towarów zgodnie z zasadami BBD, PROD, FIFO lub według innych wytycznych omówionych indywidualnie z Kontrahentem.Grupa Raben świadczy swoje usługi na terytorium Polski w zakresie: logistyka, copacking, magazynowanie, dystrybucja krajowa, spedycja międzynarodowa.Hale magazynowe grupy Raben w Polsce posiadają: systemy wysokiego składowania, administrację lokacjami magazynowymi, nowoczesną logistykę wewnętrzną, pełną ochronę i procedury monitorowania obiektów.Grupa Raben w Polsce prezentuje usługi z następujących dziedzin: całościowa obsługa (...)

Dowiedz się więcej:

Spedycja dla branży spożywczej

Spedycja dla branży spożywczej

(...) Świeżość twoich produktów jest dla Fresh Logistics totalnym priorytetem. W ramach świadczeń, jakie proponujemy znajdują się: transport chłodniczy, kompleksowa obsługa logistyczna, dystrybucja krajowa, cross docking, dystrybucja międzynarodowa, transport produktów świeżych. Fresh Logistics operuje w segmencie spożywczym, gdyż w przeważającej mierze w tej branży mamy do czynienia z produktami szybko psującymi. Przedsiębiorstwo Fresh Logistics jest fragmentem grupy transportowej Raben. Przedsiębiorstwo działa na rynkach państw Europy Środkowo-Wschodniej a także Zachodniej, a dodatkowo na polskim rynku. W skład (...)

Dowiedz się więcej:

Wygodnie do Niemiec

Wygodnie do Niemiec

(...) popularny środek lokomocji, ze względu na wygodę, koszty, elastyczność przewozu.Najczęściej transporty do Berlina są z miast Wrocław, Szczecin, Poznań, Kraków i Warszawa. Przewozy Szczecin Berlin są bodaj najczęściej wykonywane ze względu na sąsiedztwo obu miast. Przewozy Berlin-Szczecin kursują codziennie do różnych dzielnic niemieckiej stolicy. Prócz standardowych transportów niektóre przedsiębiorstwa przewozowe oferują wycieczki po Belinie, dzięki którym można zobaczyć najciekawsze miejsca tego miasta. Samolotem: Samolotem można (...)

Dowiedz się więcej: