Jedną z kilku gałęzi transportu jest transport droga powietrzną. Można śmiało stwierdzić, że szybko rozwijający się i najmłodszy w ostatnich latach. Wynika....

logistyka, przewozy, spedycja

Transport powietrzny nadal raczkuje

2013-08-01 | Rachela

Jedną z kilku gałęzi transportu jest transport droga powietrzną. Można śmiało stwierdzić, że szybko rozwijający się i najmłodszy w ostatnich latach. Wynika to przede wszystkim z szybkiego i dużego transportu.  Transport droga powietrzna użytkuje zaawansowane i prędkie samoloty, dzięki którym przewozi się coraz to większe i cięższe towary.

Często ludzie korzystając z zaczynają się zastanawiać nad zaletami i złymi stronami transportu lotniczego.  Niestety mimo dobrych stron są i złe strony każdego transportu powietrznego. Pierwszą i bardzo ważną złą cechą przewozu towarów drogą powietrzną jest uzależnienie dotarcia ładunku od pogody. Przez cały czas aktualnym minusem transportu lotniczego jest jego za duża odpłatność. W TV częstokroć mówi się o wypadkach samolotowych. W rzeczywistości jednak wychodzi, iż transport drogą powietrzna jest o wiele bezpieczniejszy niż transport ładunku w inny sposób. Niewątpliwie ułatwiającą życie i dużą  zaleyą jest szybkość dotarcia towaru do terytoriów nawet daleko położonych. Ważną zaletą spedycji lotniczej jest obszerna przejrzystość dróg transportu samolotowego i częstotliwość. Przewóz towarów drogą powietrzną jest o wiele komfortowy i bezpieczniejszy.

Transport lotniczy w Polsce zajmuje się obsługą głównie transportu międzynarodowego. Wynika to z tego, że jest zbyt niewysoki i nieopłacalny transport krajowy, ze względu na nieduży obszar Polski. Mało popularnym w Polsce jest transport ciężarów drogą lotniczą. W łącznym zestawieniu transport lotniczy wynosi tylko 0,003% łącznych przewozów jednak da się w tym d0ostrzec wzrost.

Cała branża sepdycyjna rozwija się w bardzo błyskawicznym tempie. Transport na większą skalę zaczął istnieć po II wojnie światowej. Do najważniejszych szlaków lotniczych należą : połączenia miedzy Europą a Ameryką Południową i Północną, a także Europy z Azją czy Australią. Światową potęgą w transporcie lotniczym są Stany Zjednoczone. W głównej mierze transport powietrzny użytkowany jest do przewozu osób na dalekich trasach oraz drobnych towarów potrzebujących prędkiego przemieszczenia.

Artykuły powiązane: