W nowoczesnych samochodach każdej marki, od paru lat znajdują się filtry cząstek stałych DPF. Usunięcie lub wypalanie filtra cząstek stałych z samochodu niesie....

logistyka, przewozy, spedycja, silniki, dpf

Transport w motoryzacji, a filtry dpf

2015-10-15 | Robert

W nowoczesnych samochodach każdej marki, od paru lat znajdują się filtry cząstek stałych DPF. Usunięcie lub wypalanie filtra cząstek stałych z samochodu niesie za sobą bardzo poważne konsekwencje, a sam demontaż filtra DPF najlepiej wykonywac tylko i wyłącznie w autoryzowanym serwisie samochodu marki, który posiadamy. Konsekwencje wycięcia filtra DPF odczuwalne są w bardzo zróżnicowane sposoby, mianowicie dla kierowcy podczas jazdy nie ma szans na zauważenie czy filtr ten jest, czy też nie. 

Przy przechodzeniu przeglądu również często ciężko jest zauważyć, czy filtr cząstek stałych został usunięty czy też nie. Odpowiada on wyłącznie  za to, że do naszej atmosfery uwalnia się więcej, lub mniej jeśli go nie usuniemy bardzo trujących substancji. Producenci samochodów muszą spełniać normy, wymogi oraz restrykcje jakie są narzucane przez wyższe w hierarchi urzędniczej organy. W praktyce oznacza to tylko i wyłącznie tyle, że jeśli jakiś urzędnik, osoba działająca w strefie ochrony przyrody czy inna osoba, która ma jakieś pojęcie nt. motoryzacji, przyrody, zanieczyszczania powietrza i tym podobne zacznie się starać o to, aby w samochodach filtry czastek stalych DPF były montowane obowiązkowo, to być może za jakiś czas tak sie własnie stanie. 

Największą role odgrywa tutaj przyroda, a normy dotyczące emisji spalin, zanieczyszczania jej itp. są bardzo surowe i na pewno się to nie zmieni. Wręcz przeciwnie, normy te stale będą coraz bardziej restrykcyjne tylko po to, abyśmy nie zanieczyszczali przyrody niepotrzebnie, co jest z kolei bardzo dobrą polityką zarówno unii europejskiej jak i innych organów odpowiedzialnych za to, aby zmieniać przepisy, np. lokalnych rządów poszczególnych krajów europejskich i nie tylko. W transporcie na całym świecie usuniecie filtra dpf na pewno przyniosłoby bardzo złe skutki.

Warsztat Samochodowy Diagnostic Car

ul. Opolska 5a
55-011 Siechnice / k. Wrocławia
tel. 695 905 995
email: kontakt@diagnostic-car.pl

http://www.diagnostic-car.pl

Artykuły powiązane: